Ζευγάρωσαν οι νίκες για τον Παναιτωλικό στο handball

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ. για το Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών Ελλάδος. Αυτή τη φορά αντίπαλός του ήταν η ομάδα «Ακαδημία Φλώρινας».

Στο Κλειστό Γυμναστήριο του Δ.Α.Κ. Αγρινίου αυτή τη φορά, η ομάδα μας χωρίς να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης, κατάφερε να πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης, στον πρώτο εντός έδρας αγώνα, μπροστά σε περισσότερους από 150 φίλους της.

Με φανερό το άγχος της πρώτης εντός έδρας εμφάνισης, φτάσαμε στη νίκη μέσα από πολλά λάθη, χωρίς όμως να νιώσουμε ότι θα ηττηθούμε, ούτε και όταν στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου όπου βρεθήκαμε ισόπαλοι 10-10.

Το σκορ εξελίχθηκε ως εξής: 5΄:2-1, 10΄:3-2, 15΄:7-3, 20΄:7-4 και χάνουμε το πρώτο μας πέναλτι, 25΄:8-4 και 9-5 ημίχρονο. Στο 35΄:10-7, 40΄:10-9, 45΄:10-10 ισοπαλία, 50΄:13-10, 55΄:16-11 και χάνουμε δεύτερο πέναλτι. Το παιχνίδι τελείωσε 20-12.

Αγωνίστηκαν οι: Ράικος Σπ. & Μπαζούλας Β. (Τερματοφύλακες), Δήμου Χρ., Πυρπυρής Λ., Γεωργαράς Π., Σωτηρόπουλος Χριστόφ., Λιόκαυτος Κ., Νταούρος Ι., Γουργολίτσας Ι., Γιαννιώτης Δ., Λάγιος Ανδ., Ράικος Κ., Λαγός Κ., Γεωργίου Κ.

Σκόραραν οι: Νταούρος Ι., & Ράικος Κ. πρώτοι σκόρερ με 6 γκολ. Από 2 γκολ πέτυχαν οι Γεωργαράς Π., Λιόκαυτος Κ., Γιαννιώτης Δ. και Λάγιος Ανδ.

Χωρίς να αδικήσει κάποια από τις δύο ομάδες η διαιτησία.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας που μας στηρίζουν σε αυτή μας την προσπάθεια. Κυρίως όμως ευχαριστούμε όλους τους φίλους μας που βρέθηκαν στο πλάι μας και μας εμψύχωσαν. Για εμάς, τους ερασιτέχνες του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ Γ.Φ.Σ. αυτοί είναι το μεγαλύτερο κίνητρο για να συνεχίσουμε με μεγαλύτερη θέληση και πείσμα.