Εύκολα ο ΑΟ Αγρινίου τη Γέφυρα

Για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 85 – 68. Η νίκη αυτή ηταν η 16η στο πρωτάθλημα και διατηρεί την ομάδα του Αγρινίου 4η στη βαθμολογία με 43 βαθμούς.

Το ξεκίνημα της ομάδας του Χρ. Μυριούνη ήταν εντυπωσιακό, καθώς προηγήθηκε λίγο μετά το 4ο λεπτό με 13 – 0 και στο 7ο με 24 – 4. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου στους 12 πόντους, ενώ στο 17ο λεπτό μείωσαν σε 32 – 28. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟ Αγρινίου έφτασε τη διαφορά στους 9 πόντους και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 42 – 33. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά έφτασε ξανά σε διψήφια τιμή, ενώ λίγο πριν το τέλος ανέβηκε στους 21 για να φτάσουμε στο τελικό 85 – 68.

Δεκάλεπτα: 26 – 14, 42 – 33, 71 – 56, 85 – 68.
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης – Καρπάνος.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 15, Σταμούλης 2, Πουρνάρας, Μπαρούχας 12(2), Τάσσος 21, Γκρέκας 8(2), Μήτσου 11(2), Μολώνης 2, Μακρής 2, Τασόπουλος 12(2).
Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Γιώργος Τουλούμης): Κρομμύδας 13(1), Δανάκης 4, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 7(1), Ευσταθιάδης, Καζαμίας 6, Μυλωνίδης 22(1), Γεράκης, Ιατρίδης 2, Ταραμάς 5(1), Μπίσκας 9, Καρούζος.