Έκανε το 2-2 ο Αίολος Αστακού κόντρα στον Ηρακλή

Με ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο ο Αίολος Αστακού νίκησε εντός έδρας τον Ηρακλή.

Ο Αίολος Αστακού δεν επέτρεψε στον Ηρακλή να αποδράσει από τον Αστακό, υποχρεώνοντάς τον σε ήττα (73-64). Στέλνοντας έτσι, την μεταξύ τους μονομαχία σε 5ο τελευταίο ματς, μιας και η σειρά είναι στο 2-2. Οπου και θα λυθούν πλέον, οι ανοιχτοί λογαριασμοί την Τετάρτη, στο Ιβανώφειο.

Οι Αστακιώτες ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο ο Ηρακλής στο τρίτο δεκάλεπτο περάσε ανέτρεψε το σκορ, αλλά οι παίχτες του Μ. Κουταλιάνου δεν είχαν πει την τελευταία του λέξη. Στο τέταρτο ήταν εκπληκτικοί και με επιμέρους σκορ 27 -11 πήραν το ματς.

ΑΙΟΛΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 73-64
Διαιτητές: Παναγιώτου-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος
Δεκάλεπτα: 20-16, 36-27, 46-53, 73-64.
ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 6 (2), Κουμπούρας 24, Παπαδιονυσίου 9, Κατσαρές 3, Γκάτζιας, Κακλαμάνος 6 (1), Κιτσούλης 4, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 3, Λυμπάρης 9 (1), Γκιζόγιαννης 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 11, Γιαννακίδης 15 (4), Τότσιος 7, Ονάσογλου, Δέσπος 2, Χρυσόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 13 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας, Χείλαρης 2, Καλαϊτζίδης 2.