Χάβος: «Χάσαμε μέτρα στο δεύτερο ημίχρονο»

Στο γεγονός πως η ομάδα του παραχώρησε μέτρα στον Απόλλωνα Σμύρνης στο δεύτερο ημίχρονο στάθηκε ο προπονητής του Παναιτωλικού, Μάκης Χάβος, θέλοντας να δικαιολογήσει το ισόπαλο 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Έλληνα τεχνικού στην κάμερα της Nova: «Νομίζω μπήκαμε πολύ καλά στο ματς. Είχαμε ανάπτυξη, κατοχή όπως κάνουμε στα εντός έδρας παιχνίδια μας. Δίκαια προηγηθήκαμε αν και δεν κάναμε την μεγάλη φάση. Ανοίξαμε το σκορ δείχνοντας υπομονή. Στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε μέτρα, δεχτήκαμε την ισοφάριση από τον Απόλλωνα. Προσπαθήσαμε για την ανατροπή, είχαμε μία ευκαιρία με τον Μοράρ αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Σχετικά με τους τραυματισμούς είναι δύσκολο. Ειδικά στην θέση του αριστερού μπακ όπου έχουν τρεις απόντες, αλλά είμαστε υποχρεωμένοι να βρούμε λύσεις».