ΑΛΦΑ 93: Συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία το παιδικό

Μία ακόμη νίκη πέτυχε το παιδικό τμήμα της ΑΛΦΑ 93 στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ, κερδίζοντας αυτή τη φορά εκτός έδρας τον Χαρίλαο Τρικούπη με 36-75, διατηρώντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα!
Οι παίκτες του Ντίνου Καραπιπέρη ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα κι έφτασαν άνετα στη νίκη, δείχνοντας από την πρώτη κιόλας περίοδο τη διάθεσή τους (6-21). Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε στους 26 πόντους με τους νεαρούς παίκτες της ΑΛΦΑ να δείχνουν ιδιαίτερο ζήλο σε άμυνα κι επίθεση (19-45 σκορ ημιχρόνου).
Στην επανάληψη δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του τμήματος, ο ρυθμός έπεσε από τις πολλές αλλαγές και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τον πίνακα να δείχνει το τελικό σκορ 36-75.
Αξιοσημείωτο ότι η ΑΛΦΑ έδειξε πλουραλισμό στην επίθεσή της, αφού όλοι οι παίκτες της, πλην ενός, βρήκαν στόχο και σκόραραν.
Η ΑΛΦΑ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας 11 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Χαρίλαος Τρικούπης ΑΛΦΑ 93 36-75
Δεκάλεπτα: 6-21, 13-24, 8-18, 9-12.
Για την ΑΛΦΑ 93 αγωνίστηκαν οι: Τσιλιμπώκος 2, Χρήστου 10, Ρήγας 1, Παπαχρήστος W 15(3), Κωστακόπουλος, Σαράκης 2, Λυμπέρης 18(1), Παπαχρήστος 2, Καρκαμπούνας 4, Κύρκος 2, Λάμπρης 6, Βαζούκης 13(2).

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 26 Νοεμβρίου (19:00) με τον ΠΑΣ Ναυπάκτου, στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.