Νίκη του ΑΟ Αγρινίου επί του Κ.Σ. Γέφυρας

Τη 10η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου επικρατώντας στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 74 – 65.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 10 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και με 18 στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου. Με σερί 11 – 0 ο ΑΟ Αγρινίου μείωσε στους 7 και το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 38 – 30. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου με σερί 12 – 2 η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου πήρε το προβάδισμα, το οποίο έφτασε στους 7 πόντους στο 30ο λεπτό. Η διαφορά διατηρήθηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο και ο ΑΟ Αγρινίου έφτασε στο τελικό 74 – 65.

Δεκάλεπτα: 12 – 22, 18 – 16, 24 – 9, 20 – 18.
Διαιτητές: Τσουμαχίδης – Παζώλης.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 20(2), Καπινιάρης 9, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 14(1), Μήτσου 17(3), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Ρούλης Αλμπάνης): Πουλιανίτης 6, Καραγιαννάκης 4, Ψευτογκάς 4(1), Βούλτσος, Αποστολίδης 17, Κουτουξίδης 11, Σιώμος 15, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 2.