Φιλική νίκη στο Αίγιο με 2-1

Νικηφόρο ήταν το φιλικό παιχνίδι του Παναιτωλικού στο Αίγιο με τον Παναιγιάλειο με σκορ 2-1.

Για την ομάδα του Αιγίου σκόραρε ο Βασίλης Μπούνας στο 28′, που είχε περάσει και από τον Παναιτωλικό την περίοδο 2005-06. Ο Παναιτωλικός, με τον οποίο έκανε και την παρθενική του εμφάνιση ο Λούκας Φαβάλι, ανέβασε ρυθμό στην επανάληψη και κατάφερε στο πεντάλεπτο 70΄-75΄ να ανατρέψει το σε βάρος του αποτέλεσμα. Αρχικά ισοφάρισε με τον Χρίστο Κουτσοσπύρο στο 71΄και πήρε την νίκη τέσσερα λεπτά αργότερα με γκολ του Βασίλη Γκόλια.

Το ερχόμενο Σάββατο στο Emileon ο Παναιτωλικός θα υποδεχτεί τον Παναιγιάλειο στην φιλική ρεβάνς του σημερινού αγώνα.

Οι συνθέσεις
Παναιγιάλειος: Μπαλτιμάς, Ρέλλας (50′ Αγουρίδης), Παπαχρήστου, Παπαδόπουλος Τ., Σούλης (53′ Σανδραβέλης), Μαυρόπουλος (58′ Παπαδόπουλος Γ.), Αργυρόπουλος, Γκοτσούλιας, Διαμαντόπουλος (5′ Δαλιάνης), Μπούνας και Μπουλούμπασης
Παναιτωλικός: Τακίδης, Κουτρομάνος, Γκόλιας, Δάρλας, Κούσας, Μουμίν, Μύγας (53′ Πασσάς), Μητρόπουλος, Κουτσοσπύρος, Φαβάλι, Σφακιανάκης.