Α’ ΕΠΣΝΑ : ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου έσπασε το αήτητο του Ατρόμητου Αντιρρίου [pics]

Στην 8η αγωνιστική έμελλε να σπάσει το αήτητο του Ατρόμητου Αντιρρίου. Η ομάδα του Αντιρρίου ηττήθηκε στο Αγρίνιο από τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου με 3-0. Σκορ που μόνο ως έκπληξη μπορεί να χαρακτηριστεί. Στο σκορ ανοιξε στο 14 ο Μπαλωμένος με κεφαλιά με τα από κόρνερ του Τσιμπούκα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Τσιμπούκας σκόραρε εκτελεί όταν στο φάουλ που εκτέλεσε η μπάλα πέρασε από όλους χωρίς κανείς δεν πιάσει την κεφαλιά και καταλήξε στα δίχτυα. Ο ίδιος παίχτης στο 29′ έκανε το 3-0 με σουτ μέσα από την περιοχή. Η ομάδα του Αντιρρίου εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων καθώς ούτε στο β ημίχρονο μπόρεσε να αντιδράσει. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι τέλειωσε το ματς με 10 παίχτες όταν στο 80′ αποβλήθηκε με β’ κίτρινη ο Γεωργακόπουλος.

Ολυμπιακός Παναιτωλίου: Μπαλάφας Κ., Μπαλάφας Φ. (Παναγιωτόπουλος), Πανταζή, Κουτσουβέλης, Τσιμπούκας, Σαλμάς, Μάκος ( Μάρκος), Tζαμαλής, Μπαλωμένος, Σερμενζέλης, Αυγέρης
Ατρόμητος Αντιρρίου: Καραδήμας, Ταμπάκης Ν. ( Γιαβρούτας), Μυλωνάς Σπ. (Παπαδόπουλος), Πετσίνης, Μυλωνάς Χαρ., Παπαποστόλου, Κάκκος Β., Γεωργακόπουλος Γ., Σκανιάς, Κάκκος Ν. ( Παναγιωτόπουλος), Ευθυμιόπουλος