“Διπλό” μετά από πολύ καιρό για τον ΑΟ Αγρινίου

Άνετη ήταν η σημερινή νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου που επιβλήθηκε με 50-67 του Ολυμπιονίκη. Η ομάδα του Αγρινίου πέτυχε μετά από πολύ καιρό μια εκτός έδρας νίκη και αντιμετωπίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον καθώς την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στο Αγρίνιο τον πρωτοπόρο Πόλις Καλλιθέας.

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου ήταν σε όλο τον αγώνα μπροστά στο σκορ και ο Ολυμπιονίκης προέβαλλε ισχυρή αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Αγρινίου ανέβασε ταχύτητα και κατάφερε να προηγηθεί με 10 στην τρίτη περίοδο κάνοντας ένα εκπληκτικό παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση. Στην τέταρτη περιόδο αύξησε ακόμη περισσότερο τη διαφορά καθώς ο Ολυμπιονίκης παραδόθηκε.

Ολυμπιονίκης – ΑΟ Αγρινίου 50-67
Διαιτητές: Ραχιώτης – Φασόλης.
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 30-34, 38-48, 50-67.
ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ (Βουρνάς): Οικονομάκης 8 (1), Δανίκας 2, Μίγκος, Ψάλτου 14 (3), Σακελλαρίου 4, Θεοδωρακόπουλος, Κριτσέλης 4, Τρυφωνόπουλος 8, Αγαπητός 10.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Καλαπανίδας 7, Σταυρόπουλος 7 (1), Μπαρούχας 15 (3), Ντόβας 5 (1), Παπαθανασόπουλος 2, Μανδαλάκης 3, Γεωργούλας 22 (3), Λαμπρόπουλος 6 (1), Μπάλλας.