Στο χειρότερο τους φετινό εντός έδρας παιχνίδι οι γυναίκες του Παναιτωλικού νίκησαν !

Στο χειρότερο της φετινό εντός έδρας παιχνίδι, οι γυναίκες του Παναιτωλικού νίκησαν με 16-15 τον Πήγασο Αιγίου. Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, η ομάδα παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο τέλος.

Το ημίχρονο έληξε με 9-5 και όλα έδειχναν πως θα” ταν ένα εύκολο απόγευμα. Οι κακές επιθετικές επιλογές και η χαλαρή άμυνα όμως στα πρώτα 10 λεπτά του 2ου ημιχρόνου, έφεραν την φιλοξενούμενη ομάδα σε απόσταση αναπνοής.
Παρόλα αυτά, ο προπονητής της ομάδας έδωσε ευκαιρίες σε νέες αθλήτριες του συλλόγου, που όμως δεν φάνηκε να τις εκμεταλλεύονται πλήρως. Εντέλει, το τελικό αποτέλεσμα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Παναιτωλικού που με αυτή τη νίκη έφτασε τους 13 βαθμούς. Στο κλειστό ΔΑΚ Αγρινίου στις 23/3/14 θα γίνει το επόμενο ντέρμπι με τον Άρη Νίκαιας.

Γ.Φ.Σ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΡΑΜΜΟΠΟΥΛΟΣ): Καλογήρου Τ/Φ, Σπυροπούλου Τ/Φ, Αργύρη Τ/Φ, Ευστρατίου, Κοκκώνη 6, Συράκου 1, Σωτηρίου, Κουτσαυτοπούλου, Δήμου 3, Σκοτίδα, Θεοδώρου, Κολοβού, Κορομηλά 5, Πουρνάρα 1.