Με “μαϊμού” αποβολή έχασε ο Παναιτωλικός [video]

Αυτή είναι η αποβολή που κέρδισε ο Ολυμπιακός
Οι ισορροπίες άλλαξαν στο 45ο λεπτό στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό στο Φάληρο, καθώς ο Κυριακίδης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για χέρι εκτός περιοχής, με το ριπλέι όμως να δείχνει -πριν- επιθετικό φάουλ του Ιντέγε.Στο 45′ κι ενώ το ματς ήταν στο 0-0, ο Ιντέγε διεκδίκησε μία μακρινή μπαλιά, με τον Κυριακίδη να βγαίνει από την περιοχή του για να απομακρύνει.

Ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού κάνει χέρι κι αποβάλλεται από τον διαιτητή της αναμέτρησης, ωστόσο το ριπλέι δείχνει πως έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Ιντέγε, ενώ η κόκκινη κάρτα είναι μάλλον υπερβολική, αφού παρά το χέρι δεν μιλάμε για προφανή θέση για γκολ, αφού βρίσκονται δύο αμυντικοί μπροστά από τον Ιντέγε.Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Ντομίνγκες.