Χάντμπολ: Ηττήθηκε από τον Φιλώτα στην 1η αγωνιστική ο Παναιτωλικός

Από τον Φιλώτα Φλώρινας ηττήθηκε την Κυριακή 16 Οκτωβρίου η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Παναιτωλικού. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας, η ομάδα μας έχασε με 25-29 από τον Φιλώτα Φλώρινας στο εντός έδρας παιχνίδι στο ΔΑΚ Αγρινίου.

Σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου η διαφορά ήταν στο ένα με δύο γκολ για την ομάδα της Φλώρινας που στο 30′ ήταν μπροστά με 12-14. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και λίγο πριν τη συμπλήρωση 40′ ισοφάρισε σε 17-17. Όμως οι φιλοξενούμενες είχαν καλές επιλογές στην επίθεση και πήραν αμέσως διαφορά τριών τερμάτων, ενώ προς το φινάλε προηγήθηκαν με 4 γκολ. Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να πλησιάσει και ο Φιλώτας πανηγύρισε το διπλό στο Αγρίνιο με σκορ 25-29.