Τη νίκη στην παράταση ο Α.Ο.Αγρινίου απέναντι στη Νίκη Αμαρουσίου

Στην παράταση κρίθηκε και η αναμέτρηση ανάμεσα σε Α.Ο.Αγρινίου και Νίκη Αμαρουσίου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με 91-88.

Το ματς σε όλη του τη διάρκεια ήταν πραγματικό ντέρμπι και οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Ο ΑΟΑ στο πρώτο ημίχρονο είχε βραχεία κεφαλή, όμως στην τρίτη περίοδο οι παίχτες του Αμαρουσίου πήραν το προβάδισμα χωρίς ωστόσο να ξεφύγουν στο σκορ. Στην τέταρτη περίοδο το ματς ήταν θρίλερ και τελικά έκηξε ισόπαλο, όμως στην παράταση ο ΑΟΑ χάρις και τη σωστή διαχείριση του υλικού από την πλευρά του Γ. Διαμαντάκου ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε τη νίκη στις λεπτομέριες. Από τον ΑΟΑ ξεχώρισαν στο σκοράρισμα οι Μανδαλάκης και Λαμπρόπουλος, ενώ άξιοι συμπαραστάτες του ήταν ο Μπαρούχας, ο Γεωργούλας 14 και ο Καλαπανίδας .

Αγρίνιο – Νίκη Αμαρουσίου 91-88 (80-80κ.α.)
Διαιτητές: Λογοθέτης – Καμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 45-41, 59-62, 80-80κ.α., 91-88.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Σταυρόπουλος 8, Μπαρούχας 13 (1), Παπαγεωργίου, Μανδαλάκης 19 (1), Γεωργούλας 14 (2), Καλαπανίδας 12, Λαμπρόπουλος 21 (3), Μπάλλας 4.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ραχωβίτσας): Λαμπρόπουλος, Κακαβάς 10 (2), Γεωργακόπουλος 7 (1), Γαπκιάδης 21 (4), Κοντογιάννης 10, Κυπριτζόγλου 16 (3), Γιαουρτόγλου 15 (1), Γιατράκος, Οτουντζίδης 7, Τσέκενης, Δέλιος 2, Μητρόπουλος.