Νικητής και στο Κρανίδι ο ΑΟ Αγρινίου

Άλλη μια εκτός έδρας νίκη επί του Κρανιδίου πέτυχες ο ΑΟ Αγρινίου που εδραιώθηκε στην πέμπτη θέση και θα διεκδικήσει την τελευταία αγωνιστική στο Αγρίνιο απέναντι στο Γαλάτσι να τερματίσει στην τέταρτη θέση. Ο ΑΟ πήρε τη νίκη με 58-59 απέναντι στο Κρανίδι που καίγονταν για βαθμούς…

Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου με κορυφαίους τους Σταυρόπουλο, Μανδαλάκη, Γεωργούλα και Λαμπρόπουλο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Ο ΑΟΑ ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όμως το Κρανίδι στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε αποφασισμένο για τη νίκη και μείωσε την ούτως ή άλλως μικρή διαφορά του ΑΟΑ. Όμως οι παίχτες του ΑΟΑ στάθηκαν ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά και πήραν άλλη μια σπουδαία νίκη.

Κρανίδι – ΑΟ Αγρινίου 58-59
Διαιτητές: Παπανικολάου – Λαζαρίδης
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 29-35, 47-46, 58-59.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Καλαϊτζάκης): Χαρίτος, Γιαννακόπουλος 1, Προσίλης 4, Θωμάς 7 (1), Ευστρατίου Π. 20, Κοντογιάννης 16, Ευστρατίου Πετ. 6 (2), Πουλής 4.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Σταυρόπουλος 11, Μπαρούχας 6, Παπαγεωργίου 6 (1), Μανδαλάκης 10, Γεωργούλας 8 (2), Καλαπανίδας 3, Λαμπρόπουλος 8 (1), Μπάλλας 7.