Έξι στα έξι για τον Αίολο Αστακού – Νίκη και για τον ΑΟ Αγρινίου

Άλλη μία αγωνιστική, άλλη μία εύκολη νίκη για τον Αίολο Αστακού… Η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα ούτε απέναντι στον Πολύγυρο, τον οποίον νίκησε 85-57 και έφτασε τις έξι νίκες σε ισάριθμους αγώνες! Ο Αίολος ήταν επιβλητικός από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, καθώς έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 22-12 και άνοιξε τη ψαλίδα του σκορ από εκεί και πέρα, ξεφεύγοντας με 21 πόντους διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η διαφορά έφτασε μέχρι και το +33 για την ομάδα του Αστακού στο τέταρτο δεκάλεπτο. Νίκη και για τον ΑΟ Αγρινίου που αυτή τη φορά πρωτοτύπησε και νίκησε στο Αγρίνιο την Ανατόλια με περισσότερους από έναν πόντο (80-76), αφού όλα τα ματς στην έδρα μέχρι τώρα τα έχει πάρει με ένα πόντο διαφορά.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 85-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-12, 48-27, 64-40, 85-57
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Νάστος
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Μακρής 4, Παππάς 6, Θανόπουλος 14 (1), Κακλαμάνος 17 (4), Κιτσούλης 13 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 13, Ψωμάς-Λυμπάρης 4, Καραγιώργος 3 (1), Κατσαρές 4.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς–Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 12, Μυλωνάς, Τσιούντος 13, Τσιμπής 7 (1), Λαζαρίδης, Ζεϊμπέκης, Βούλγαρης 4, Χρηστίδης, Νουκάρης 10 (2), Κοτζαγιάννης 11, Χαριστός Κ., Χαριστός Σ.