Διακρίσεις για τους Τσαρούχη και Σαλάκο στο Κυπέλλο downhill στο Δρίσκο Ιωαννίνων [vid]

Ο Τηλέμαχος Τσαρούχης ( αριστερά ) και ο Κωνσταντίνος Σαλάκος ( δεξιά ) πριν τον αγώνα!

Στις 15 Μαΐου πραγματοποιήθηκε ο τρίτος αγώνας του πανελληνίου κυπέλλου downhill στο Δρίσκο Ιωαννίνων, στο ωραιότερο και πιο απαιτητικό – δύσκολο μονοπάτι της Ελλάδας.

Από το Αγρίνιο πήραν μέρος οι αθλητές Κωνσταντίνος Σαλάκος ο οποίος πήρε την 3η θέση στην κατηγορία του ( junior ) και 17η θεση γενικής και ο Τηλέμαχος Τσαρούχης ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία του ( junior ) και 4η θέση γενικής! Από το Θέρμο πήραν μέρος δύο αδέρφια Γιάννης Χοροζίδης, όπου τερμάτισε 8ος στην κατηγορία του ( junior ) και 31ος γενικής και η Μαριάννα Χοροζίδη η οποία πήρε 2η θέση στην κατηγορία της ( women ).

Να σημείωσουμε ότι ενώ στον προκριματικό ήταν όλα τέλεια, στον τελικό όλοι οι αθλητές έτρεξαν κάτω απο πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, λόγω καταρρακτώδους βροχής.