Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί του Γ.Σ. Φαρσάλων

Την 8η νίκη της σε 9 αγώνες πέτυχε η ομάδα του ΑΟ Αγρινίου επικρατώντας στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Γ.Σ. Φαρσάλων με σκορ 73 – 71.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 11 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα του Γ. Διαμαντάκου κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά και να προηγηθεί με 33 – 32 στο ημίχρονο. Η διαφορά έφτασε διψήφια τιμή για τον ΑΟ Αγρινίου στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την τελική αντεπίθεση μειώνοντας στα τελευταία λεπτά, με την ομάδα του ΑΟ Αγρινίου να κρατάει τη νίκη που την διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 11 – 22, 22 – 10, 25 – 15, 15 – 24.
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.
Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Χάρης Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.