Νίκησε στον Πολύγυρο ο ΑΟ Αγρινίου

Για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στον Πολύγυρο την τοπική ομάδα με σκορ 67 – 57. Με αυτό το αποτέλεσμα ο ΑΟ Αγρινίου ανέβηκε στους 16 βαθμούς έχοντας έξι νίκες στο πρωτάθλημα, τρεις εκ των οποίων εκτός έδρας.
Στο σημερινό παιχνίδι οι παίκτες του ΑΟΑ μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι προηγήθηκαν με 9 – 2 στο 5ο λεπτό και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 19 – 11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε και ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 31 – 24. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε σε διψήφιο αριθμό και στο 30ο λεπτό ήταν το +14. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 9 στο 36ο λεπτό, όμως η ομάδα του Χρ. Μυριούνη κράτησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη με το τελικό 67 – 57.

Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 57 – 67
Δεκάλεπτα: 11 – 19, 24 – 31, 33 – 47, 57 – 67.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Τσιρτσιμάλης.
Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Αβραάμ Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17(1), Ζαγορίτης 3(1), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 7(1), Αράπης 10, Βούλγαρης 2, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νουκάρης 8(1), Ακριτίδης, Μίκιτς 2.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 4, Μπερερής 11(1), Τάσσος 23 (14 ριμπάουντ), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 4, Μήτσου 3, Γκόβας 19(2), Μακρής 3.