Πρώτη φορά ο Παναιτωλικός δεν νίκησε από +2

Στο Αγρίνιο η συνάντηση του Παναιτωλικού με την ΑΕΛ δεν ανέδειξε νικητή, ωστόσο είχε ενδιαφέρουσα εξέλιξη μέχρι να τελειώσει με 2-2.

Για πρώτη φορά στην ιστορία του ο Παναιτωλικός δεν νίκησε σε παιχνίδι της Super League Σουρωτή, που προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά! Το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 2-2 στο δεύτερο.

Ανεξάρτητα διοργάνωσης κάτι τέτοιο είχε να συμβεί από τις 18 Σεπτεμβρίου 2009, όταν στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 2-0 και ο Ολυμπιακός Βόλου ισοφάρισε τότε σε 2-2. Ήταν για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Για την ΑΕΛ είναι η δεύτερη μόλις φορά που δεν χάνει εκτός έδρας αγώνα, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ. Η άλλη ήταν με τον Παναθηναϊκό στις 27 Ιανουαρίου, αλλά τότε ισοφάρισε το 1-0 σε 1-1.

Προηγούμενη φορά όμως που δεν έχασε παιχνίδι εκτός έδρας, αν και βρέθηκε δύο γκολ πίσω, ήταν στις 13 Μαρτίου 2011, όταν πήρε 3-3 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο, αν και έχανε στο ημίχρονο 2-0.

Πηγή: superleaguegreece.net